Zikrin Fazileti Nedir ?

yorumsuz
384 views

ZİKRİN FAZİLETİ HAKKINDA HADİS İ KUDSİLER

Cenabı Hak buyuruyor:“Kulum, beni zikrettiği ve dudakları benim zikrimle kıpırdadığı müddetçe, ben o kulumla beraberim.”

“Ey Ademoğlu! Beni ıssız yerlerde zikret ki, ben de seni melekler içinde zikredeyim. Ey Ademoğlu! Ben kulumun zannına göreyim, beni zikrettiğin vakit ben seninle beraberim. Kulum beni yalnız olarak zikrederse, ben de onu yalnız olarak zikrederim. Eğer beni bir cemaat içinde zikrederse, ben de o kulumu o cemaattan daha hayırlı (melekler gibi) bir cemaat içinde zikrederim. Ey Ademoğlu! Benim gayrımı u- nutan ancak beni zikreder. Sen de benim gayrımı unutmak suretiyle beni zikret ki, ben de şendeki hicabı kaldırmak suretiyle seni zikredeyim.

Zikrin Fazileti Nedir,zikrin fazileti hakkında hadisi kudsiler,niçin zikir edilir,zikir edilirken nelere dikkat edilmelidir ?

Dilinle beni zikredersen, ben de seni rızam ile zikrederim. Kalbinle beni zikredersen, ben de seni likam (Allah’a kavuşma) ile zikrederim. Sen beni tezellülâne zikredersen, ben de seni kat kat zikrederim. Sen beni geniş zamanlarında zikredersen, ben de seni musibetli ve sıkıntılı zamanlarında zikrederim. Beni, benim yolumda mücahede ile zikredersen, ben de seni hidayetimle zikrederim. Beni ru- bûbiyyet ile zikredersen ben de seni rahmet-i ubudiyyetle zikrederim. Sen beni yok olduğun halde zikredersen, ben de seni var olduğum halde zikrederim. Ey Ademoğlu! Beni unuttun, gayrımı zikrediyorsun. Halbuki sen bütün hayırla sarıldığın halde dilin beni, kalbin ise gayrımı zikrediyor. Eğer beni tanı- saydın gayrımı zikretmezdin. Ey Ademoğlu! Beni zikrettiğin vakit bana şükretmiş olursun, beni unuttuğun vakit nimetlerimi inkar etmiş olursun. Ey Ademoğlu! Beni kendisine dost edinen kimse, zikrimden gafil olmaz. Ey Ademoğlu! Zikrim kuluma gâlip olursa bana âşık olur, ben de o kuluma aşık olurum. Ey Ademoğlu! Her kimin benden bir istediği olup da zikrim o isteği istemekten meşgul ederse, benden isteyenlere verdiğimden daha hayırlısını o kuluma veririm.

Zikrin Fazileti Nedir
Zikrin Fazileti Nedir

Zikrin Fazileti Nedir,zikrin fazileti hakkında hadisi kudsiler,niçin zikir edilir,zikir edilirken nelere dikkat edilmelidir ?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın