Yemek Duası

yorumsuz
937 views

YEMEK DUÂSI

“Eûzü billâhimineş’şeytanir’racîm, Bismillâhir’Rah- manir’Rahîm. Elhamdülillâhil’lezî et’amenâ ve sakânâ ve cealenâ minel’müslimiyn. Ni’met-i celîlullâh, bereket-i Ha- lîlullâh şefaat yâ Resûlallâh.”

Allâhitmme inna nes’elüke temâmen’nimeh ve devâ- mel’âfiyeh ve husnel’hâtimeh, hüâhil’Fatihâh.

Yemek Duası

Yemek duasının ma’nâsı: “Bizi yedirip içiren, bizi müslüman yapan Allah Teâld’ya hamdolsun. Allah celle celâlühûnun nimetlerini, İbrahim Halil bereketini Resû- lulldh’m şefaâtını dileriz, lût/eyle Ya Rabbi!

Yemek Duası Ey Allah’ım.1 Nimetlerinin tamamını senden isteriz, senden devamlı âfiyet son nefesimizde hüsnü hatime (imân ile bu dünyadan göçmek) isteriz. Bütün yapılan ve yapılacak hamd-ü sena Allâhü Teâlâ’ya mahsustur. Onun için Cenâb-ı Hakkın rızası için Fatiha Sûresini okuyalım” demektir.

Her yemekten sonra duâ edip Cenâb-ı Hakka hamd etmeliyiz, yemek duâsınm meâlinden (Türkçe ma’nâsın- dan)da anlaşıldığı gibi, duâ; Allâhü Teâlâ’mn bize dian nimetlerinin devamlı olmasını istemek ve verdiği nimetlerden dolayı kendisine şükretmek ve teşekkürde bulunmak ma’nâlannı içinde toplayan bir yalvanştır. Bu kısa yemek duâsmı küçük yavrulanmıza da öğretelim; böylece evimizin her sofrasında Cenâb-ı Hakka hamdetmiş, şükretmjş ve teşekkür etmiş oluruz.

Yemek DuasıYemek Duası hakkında detaylı bilgilendirme sayfası,Yemek Duası nedir, Yemek Duası ayetleri ve hadisleri

Yemek Duası
Yemek Duası

Yemek Duası

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın