Şifalı dualar

yorumsuz
2.206 views

Şifalı dualar

İnsanoğlunun başı dara düştüğünde  duaya sarıldığı gibi nimete, isteklerine kavuşunca, duaya sarılmaktayız, Yüce Rabbimizi hep aklımızda tutmamız kulluğumuzun gerekliliklerinden biridir. Bunun içindir ki Kur’an’da şöyle denmiştir: “Duanız olmasa Rabbim size ne diye değer versin?” buyrulmaktadır.

Şifalı dualar : Bizler dua ederek içimizdeki duygu ve düşüncelerimizi Yüce Rabbimizle paylaşır, ne istiyorsak  O’na ile­tiriz. Onunla içten ve samimi bir şekilde dua vasıtası ile iletişime geçeriz.

Şifalı dualar nelerdir ?

Dua ile Rabbimizden bir şeyler istemenin yanı sıra, istediğimiz şeylerin gerçekleşmesi için elimizden gelenleri de yapmalıyız.Bazen dualarımızın gerçekleşmediği de olabilir. Bu durumda aceleci olmayarak, sabretmeliyiz.

Peygamberimizden şifa dualarından bazıları

** ”Bismillahi yübrike min külli yesfike ve min şerri hasidin,ve min şerri külli zi ayn.”

Şifalı Dualar Anlamı:”Allah’ın adıyla.Allah sana bütün hastalıklardan şifa versin,hasetettiği zamnan hasetcilerin ve bürn nazarı değen kimselerin şerrinden korusun.”

** Bir gün Cebrail /a.s),Nebiyyi Ekrem/s.a.v)’e geldi  “hastalandınmı?” dedi.

Nebiyy-i Ekrek(s.a.v):Evet’ dedi.

Ciril(a.s):”Bismillah,erkike min külli şey’in yü’zike,ve min şerri külli nefsin ev aynin hasidin,Allahu yeşfike,Bismillahi erkike .”oku buyurdu.

Bu duanın Anlamı::“Allah’ın adıyla seni rahatsız eden herşeydeniher türlü kötü nefisten ve ken gözden,sana koruma diliyorum.Allah sana şifa versin.Sana allah adıyla koruma diliyorum.”

Şifalı dualar nelerdir,bu duaları nezaman ve nasıl okumalıyız,Peygamber Efendimizin şifalı duaları

Şifalı dualar nelerdir ?
Şifalı dualar

Şifalı dualar  için bizimle iletişime geçmek için tıklayınız…

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Temmuz 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın