Seyyidül İstiğraf Duası

yorumsuz
438 views

SEYYİDÜL-İSTİĞFAR DUASI

“Allâhümme ente Rabbî lâ ilahe illâ ente halaktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve vâ’dike mes’tetâtü eüzü bike min şerh mâ sanâtü ebü’ü leke bi-nî’metike aleyye ve ebû’ü bizenbî fağfırlî zünûbî feinnehû lâ yağfıruz’zünûbe illâ ente bi’rahmetike yâ erhamer’râhimîn.”

Seyyidül İstiğraf  Duası Ma’nâsı:

“Allah’ım! Sen benim Rabbimsin. Senden başka (ibâdete lâyık) hiçbir ilâh yoktur. Ancak sen varsın. Beni sen yarattın. Şüphesiz ben senin kulunum. Gücüm yettiği kadar, Zât-ı Ecelli âlâna verdiğim sözde durmağa çalışıyorum. Ya Rabbi! İşlediğim günahların şerrinden sana sığmıyo- rum.Bana lütûf ve ihsan buyurduğun nimetleri ikrar ve itirâf ediyorum, günâhlarımı da itirâf ediyorum. Yâ Rabbi! Beni mağfiret buyur (günâhlarımı bağışla), zira senden başka günâhları bağışlayacak (mağfiret edecek, af edecek) yoktur.”

Peygamber Efendimiz: “Her kim gönülden ihlâs ile secili» in* faziletine inanarak, bunu gündüz okur da o gün akımın çıkmadan ölürse o kimse Cennetliktir. Her kim de se- mil) ve faziletine inanarak akşamleyin okur da, sabah olma- 1111m (sabaha çıkmadan) ölürse o kimse Cennet ehlindendir (i rnnete girer)” buyurdular. (Buhâri)

Seyyidül İstiğraf Duası

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 21 Mart 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın