Salavatı Şerif Getirmenin Faydaları

yorumsuz
562 views

Salavatı Şerif Getirmenin Faydaları

SALAVAT-I ŞERİFE GETİRENLERE NE GİBİ MÜJDELER VARDIR?

Peygamber (s.a.v.) buyuruyorlar: “Kıyamette bana en layık ümmetim, üzerime en çok salavat-ı şerife getirendir.”Salavat-ı şerifeyi çok getireni, Cenabı Peygamber evvela onu yanına kabul eder.

Cenabı Hak Celle Hazretleri buyuruyor:“Bana en layık olan kulum Kur’an-ı Kerim’i çok okuyandır.”

Salavatı Şerif Getirmenin Faydaları

İnsanı Kur’an’dan daha büyük Allah’a götürecek bir ibadet yoktur. Hele namazda olursa. Ama sen, ben Kur’an okumayı bilmiyorum dersen, Fatihayı, Kul hüvel- lâhü ehad’ı durmadan oku.

Cenabı Peygamber (s.a.v.) buyuruyor:

“Bir adam salavat-ı şerife getirirse farkına varır ona cevap veririm. (Ve aleyküm selam der gibi) sevabını da ayrıca alır.”

Cenabı Peygamber (s.a.v.) insana yedi yerde şefaat edecektir.

Birincisi; dünyada insanın başı dertte ve sıkıntıda kaldı mı rüyada Cenabı Peygamber evine gelir. Cenabı Peygamber bir kimsenin evine gelecek olursa, muhakkak ki o kimseyi kurtarmaya gelmiştir. İkincisi; ölürken; bazı kimseler ayaklarını toplarlar. Etrafında bulunanlar: “Ayağını neye topluyorsun, sen hastasın” derler. O adam “Huzuru saadette nasıl ayağımı uzatayım?” der. Demek ki Cenabı Peygamber Efendimiz vefat edecek olan o kimsenin yanında bulunuyorlar. Üçüncüsü; kabirde. Dördüncüsü; kabirden kalkarken. Beşincisi; kıyamet gününde. Altıncısı; Sırat üzerinde ve sonuncusu da cennete giren kimsenin makamını yükseltmek için şefaat edecektir.

Salavatı Şerif Getirmenin Faydaları
Salavatı Şerif Getirmenin Faydaları

Salavat-ı şerife getirmenin en kıymetli vakitleri cuma gecesi ile cuma günüdür. Onun için bu vakitlerin kıymetini bilmelidir. Bazı alimler der ki:

“Bu vakitlerde salavat-ı şerife getirmek çok faziletli ve sevaplıdır.”

Yine Cenabı Peygamber (s.a.v.) salavat-ı şerife getirmenin fazileti hakkında:

“İki arkadaş birbirlerini severler, bunlar birbirleri ile karşılaştıkları vakit musafaha yaparlar, üzerime salavat-ı şerife getirirlerse oradan ayrılmadan Allah Teala ikisini de affeder.”

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 30 Ocak 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın