Sakal Duası

2 yorum
9.857 views

SAKAL DUÂSI

Eûzii billahi mineş-şeytanir-racim.

Bismillâhir- Rahmânir- Rahim.

Elhamdü Iillâhi Rabbil-âlemin. Vessalâtü ves-selâ- mü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihî ecmaîyn.

Ey kâinatın yegâne sahibi hakikisi olan Ulu Al- lâh. Yâ Hannânü yâ Mennân! Cümlemize Mededü inâyet ve lütfü hidâyet ihsan eyleyüp tevfîkâtı Sub- hânisine mazhar eyleye.

Sakal Duası

Sakal bırakan şu muhterem kardeşimizin (veya kardeşlerimizin) sakallarını mübârek eyleye. Daha nîce sünnetleri icrâ ve ihyâ etmek bu kardeşlerimize ve cümlemize nasîbü müyesser eyleye.

Cenab-ı Hak bu kardeşimizin dünyevî ve uhrevî cümle müşkilâtlarmı hallü âsân eyleye. Sakalın şerefini ve değerini koruyup sakala dil uzattıracak kötü amellere düşmekten muhafaza eyleye. Kâ’beye varıp O yüce makamlarda yüzünü gözünü zemzemle yıkayıp sakalını sevgili peygamberimizin ravzasının eşiğine sürüp de nurlanmayı nasîbü müyesser eyleye.

Rabbimiz, her türlü murâd ve dileklerini lûtfıyle ihsan eyleye. Vücûduna sıhhat, ömrüne bereket rızkına genişlik, iki cihanda saâdet ve selâmetler ihsân eyleye. Karada, denizde ve havada bulunan.bütün Ümmeti Muhammed’e yardım eyleyüp cümlesini dâreyn saâdetine nâil eyleye.

Sübhâne Rabbifee Rabbil-izzeti amma yesifurr ve se- lâmün alel-murselin. Vel-hamdülillâhi Rabbil- âleminel- Fatihah.

Sakal Duası
Sakal Duası

Arapca Sakal Duası, İmamlar için sakal duası nedir, Sakal çıkması için dua, Sakal duasıSakal duası nasıl yapılır, Sakal Duası

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Sakal Duası (2 Yorum)

  1. Selâmün Aleyküm !

    Hocam Sakalim cikmiyor sakalin cikmasi icin bana okumam icin dua oretin hocam sakalimin cikmasina vesile olun hocam allah razı icin

    kendim 3 yas küçük kardesim de var ben de Yok cok utanıyorum disari cikmamz oldum toplumda oturamaz oldum..herkez den kacmaya basladim..! allah razi icin beni bos cevirmeyin !

  2. Slm Ben Ebubekir yaş 19sakalim çikmiyor vallahi dek çene alti çikiyor aman yan taraflar çikmiyor Ben Kuzenim yaşi18 y üzu dolu sakal yaşisi da 18 ne yabmaliyim allahrizasi için bana söylein….☺