Muska

yorumsuz
7.613 views

Muska

Muska , 1 kağıda Kur’an-ı Kerim’den şifa verici ve koruyucu ayetlerin yazılması ıle bunun üzerine soluk edilmesidir.burada dikkat edilmesi gereken husus, sadece kağıda ova yazmak sureti ıle 1 etki meydana gelmez. Bunu yazan şahısın Yazılanlara manyetik 1 soluk etmesi ışlem ıçin gereklidir.kimi ınsan nefesiyle, kimisi gözleriyle, kimisi elleriyle manyetik akım vererek cinlerden veya havadan gelen manyetik akımın neden olduğu rahatsızlığı yok ederler.

Hz. Peygamber rahatsız olanların bazılarına, birtakım sahabelerin soluk etmelerini, okumalarını, muskaya birtakım şifa ayetlerinin yazılmasını tavsiye etmiştir.hz Peygamber sahabelerle birlikte otururken, aniden biri koşarak Ey Allah’ın Resulü “beni akrep soktu” deyince, sahabelerden 1 tanesi “ya Resulullah, ben Rukye yapabilir miyim?.” dedi. izin alınca ıktisat, Rukye yaptı, okudu, soluk etti. Rahatsızlık giderildi.asrı saadet vaktinde Hz. Peygamber kötülüğe ve şerre neden olabilecek muska ve Rukye yi yasaklamıştır. iyilik ve sağlığa yararlı olabilecek muska ve Rukye ye ızin vermiştir.

Muska

Hz. Aişe validemize bakış ısabet edip, rahatsız olduğunda, Hz. Peygamber ona muska yazılmasını ve bunu üzerinde taşımasını tavsiye etmiştir.hz peygamber hastalığından ötürü muzdarip olan ınsanlara Kuran’dan sure ve ayetleri okuyup soluk ederlerdi.aynı zamanda ağrıyan yerlere kutsal eliyle mesh ederlerdi ki bu 1 manyetik pasdır 1 biyo enerjidir.aşk Muskası,Bağlama Muskası,Kısmet Açma Muskası,Nazar Muskası,Sevgi Muskası,Muhabbet Muskası,Şirinlik Muskası,Muska Nasıl Bozulur gibi ıfadeler ıle tanımlanabilir.

Muska hazırlamanın birtakım şartları varıdr bunlar sırası ıle;

1-okunan ve yazılan şey ayet,sure,hadis veya anlamı anlaşılan dua olmalıdır.

2-manası meçhul 1 takım ısim,harf,resim ve ışaretler kullanılamaz.buna göre hazrılanan muskalar ıslamiyete göre haramdır.

3-tıbbi tedavide olduğu gibi buradada şifayı verenin Tanrı olduğu unutulmayacak;ondan başkasından hiç 1 şey umulmayacaktır.

dikkat edilecek 1 husus da muska yazarken veya yazdırılırken islama muhalif olan herşeyden ırak durmak gerekir.ölçü islam ve niyet Allah’ın rızası olmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 10 Eylül 2012

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın