Kurandaki Emzirmek Ayetleri

yorumsuz
654 views

Kurandaki Emzirmek Ayetleri,Bebek Emzirme Ayeti

Anneler ister nikâhlı ister nikâhsız bir çocuk sahibi olsunlar bebeklerini 2 sene boyunca emzirmeleri gerekmektedir. Bu durum dinimizde de bebek emzirme ayeti ile belirtilmiştir. Bebek emzirme ayetinde emzirme süresi azami iki senedir. Bunu azaltmak herhangi bir problem teşkil etmez.

Bebek Emzirme Ayetinin İçeriği Hakkında

Bebek emzirme ayeti Bakara Suresinin 233. ayetinde açıklanmıştır. Anneler bebeklerini 2 yıl boyunca emzirmelidir. Annelerin her türlü ihtiyacını babalar karşılar. Hiç kimse gücünün üstünde bir görevle görevlendirilmez. Bebek yüzünden ne anne ne de baba herhangi bir zarar görmemelidir. Bu davranış babanın varisi, içinde geçerlidir.

Bebek emzirme ayetine göre bebeği emzirme en fazla iki yıl olarak kabul edilmiştir. Eğer anne ve baba kendi aralarında görüşüp anlaşmaya varırlarsa bebeklerini iki yıldan daha az bir sürede memeden kesebilirler. Bu durumda onların üzerlerine vebal yüklenmez. Eğer anne kendi emzirmeyip başkasına bebeğini emzirtmek isterse bu durumda bebek emzirme ayeti içinde belirtilmiştir. Buna göre aile bebeği emzirecek olan kadına uygun bir ücret ödemelidir. Bu hareketin sonucunda da herhangi bir vebal bulunmamaktadır. Bebek emzirme ayeti her bakımdan bebeğin sağlığını ön planda tutmakta ve hem anneye hem de babaya her türlü kolaylığın sağlanmasını belirtmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın