Kısmet Açma Duası

yorumsuz
20.579 views

Kısmet Açma Duası

Allahü Teala biz kullarının dua ederek kendi­sinden yardım istemesini sever biz kulların, dua etme ar­zusu yaradılışında vardır. Dua et­mek, insanın en büyük ruhi ihtiyaçlarından birisidir. İnsan ne yapacağını bilemediğinde çaresiz olduğunda  Allah’dan yar­dım istemek arzusunu ve ihtiyacını kendinde kuvvetli bir şekilde duyar.Özellikle evlenemeyenler,Kısmetleri kapalı olanlar,ne işe elini atsalar birtürlü muaffak olamayanlar  Allâhdan yardım isterler ve ve O’ndan başka yardım edebilecek bir kuvvetin olma­dığına inanan kullarının duâ etmelerini ve Allâh’dan yardım istemelerini sever.

Onun için Cenab-ı Hak, Kur’an-ı Kerîm’inde bu­yuruyor ki:

Kısmet Açma Duası ve Manası Nedir ?

Ma’nâsı: “Bunalıp darda kalan kulunu, sıkıntıya düşüp çaresizlik içinde kıvranıp duran kimseyi duâ edip yalvardığında imdadına yetişip yardım eden, (kulunu düşmüş olduğu sıkıntıdan, elem ve kederden kurtaran) ancak ve ancak Allâhü Teâlâ’dır.”

Bir kulun düşmüş olduğu sıkıntı ve tehlikelerden Allâh’dan başka kurtaracak hiç bir kuvvet yoktur ve düşünülemez de…

Hz. Yûnus Peygamber (Aleyhisselâm), balığın karnına düştüğü zaman, “Yâ Rabbi, Senden başka hiç bir ilâh yoktur” diye yalvarıp duâ etti. Allâhü Teâlâ, Yüce Peygamberi Hz. Yûnus (Aleyhisselâm)ı diri diri, sağ sâlim balığın kamından burnu bile kanamadan elemsiz, kedersiz kurtardı.

Kısmet Açma Duası Nasıl Edilir ?

Yûnus (Aleyhisselâm) Allâh’m peygamberi idi. Allâh’a sığınmasını çok iyi biliyordu. Kullar sıkıştığı zaman Allâh demeli ve duâ etmeli ki, Allâh yardım etsin diye Cenabı Hakkın emirlerini çok iyi biliyordu. Balığın kamında Yûnus Peygamberin yardımına yeti­şecek Allâh’dan başka bir kuvvet yoktu. Yûnus Pey­gamber balığın karnında duâ etti “Lâ ilahe illâ ente, Sübhânefee innî küntü minazzalimiyn” dedi.

Kismet Açilmasi,Kismet Duasi,Kapali Kismeti Açma
Kismet Açilmasi,Kismet Duasi,Kapali Kismeti Açma

Bu yardımı Allâh’dan başka hiç bir kimse yapa­mazdı. Bu kuvvet ve kudret ancak Allâh’a mahsus­tur. Kullarının duâ ederek Allâhü Teâlâ’dan her türlü ihtiyaç ve dileklerini istemeleri Cenab-ı Hakkın ho­şuna gider. Ve kullarının arzu ve isteklerini verir, di­lek ve duâlannı kabul eder. Duâ etmenin mutlaka bir yaran vardır.

Kismet Açilmasi,Kismet Duasi,Kapali Kismeti Açma,Evlenmek ve Kısmet açmak için okunacak dualar.

Kısmet açma,Kısmet açma duası nedir,Kapalı kısmet nasıl açılır,Kısmet açma duası nasıl edilmelidir ?

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Nisan 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın