Fatihanın Sırları Nelerdir ?

yorumsuz
634 views

FÂTİHA-İ ŞERİFE NİN SIRLARI

Bismillâhirrahmânirrahıym* Elhamdü lillâhi rab- bil âlemîn* Errahmânir rahıym* Mâliki yevmid dîn* İyyâ- ke na’büdü ve iyyâke nesteıyn* İhdinas sırâtal müste- kıym* Sırâtallezîne en’amte aleyhim ğayril mağdûbi aleyhim velad dâllîn*

Meâli: Hamd olsun âlemlerin Rabbi, Rahmân, Ra- hıym, din gününün (tek) sahibi ve mutasarrıfı Allah’a. Yalnız Zât-ı Ecelli A’lâ’na kulluk ve ibadet ederiz, yalnız senden yardım isteriz. Bizi doğru yola, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanlarınkine, sapıklarınkine değil.

Fatihanın Sırları Nelerdir ?

Fatihanın Sırları :Bir kimsenin dünyevî veya uhrevî bir muradı olduğu vakit akşam namazını kıldıktan sonra yerinden kalkmadan Fatiha-i Şerife’yi (40) defa okursa muradı mutlaka meydana gelir.

“Bir kimse ardı ardına dört defa “El hamdıi lillâhi rabbil âlemîn.” derse, beşinci olarak Allah tarafından görevlendirilmiş bir melek şöyle karşılık verir: “Ey filanca!Şu anda Rabbin dileğini beklemektedir. Ne diliyorsan derhal O’ndan iste.”

Fatihanın Sırları Nelerdir
Fatihanın Sırları Nelerdir

Bir hadis-i şerifte de Allah’ın Resulü (s.a.v.) şöyle buyurmaktadır:

“Bir kimse evine gelince önce Fatiha Suresi’ni, daha sonra İhlas Suresi’ni okursa, Allahü Teala o evden fakirliği giderir, yerine huzur ve bereket ihsan eder.”

Fatihanın Sırları Nelerdir,Fatiha-i Şerifeyi okumanın faydaları nelerdir,Niçin bu duayı okumalıyız ?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 18 Ocak 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın