Eşin sevgisini nasıl kazanırsın

yorumsuz
175 views

Eşin sevgisini nasıl kazanırsın

Mukaddes dinimiz İslâm’a göre dinin kaynağı Allah’tır. Yüce Allah, insanlar arasından seçtiği kişileri peygamber kılmış ve onlar aracılığıyla insanlara vahiylerini iletmiştir. Bunun yanında Yüce Allah, insanı da bu vahiyleri anlayacak ve Allah’ın varlığını ve birli­ğini kabul edecek birfırtrat ile donatmıştır. Hz. Âdem’den Hz. Muhammed’e kadar bütün peygamberler, kendilerine gönderilen vahiyleri aynen toplumlarına bildirmişlerdir.Dolayısıyla İslâm dininin birincil kaynağı, Allah Teâlâ tarafından sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed aracılığıyla gönderilen vahiylerden oluşan Kur’an-ı Kerim’dir.Dua ederek duygu ve düşüncelerimizi Yüce Allah’ımızla paylaşır, isteklerimizi O’na ile­tiriz. Onunla içten ve samimi bir şekilde konuşuruz.

Eşin sevgisini nasıl kazanırsın

Allah Teala ile irtibat kurma, O’nunla bu bağı sürdürme veya güçlendirme yollarından biri duadır. Dua ile Allah’a bağlılığımızı ifade eder, O’na olan inancımızı, sevgimizi pekiş­tiririz. Allah’a hangi dilde ve ne şekilde dua edersek edelim, O bizleri duyar ve duaları­mızı kabul eder.

“Kullarım, beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O halde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, bana iman etsinler” (Bakara, 2/186).

Eşin sevgisini nasıl kazanırsın için tıklayınız..Dua ile Rabbimizden bir şeyler istemenin yanı sıra, istediğimiz şeylerin gerçekleşmesi için elimizden gelenleri de yapmalıyız.

Eşin sevgisini nasıl kazanırsın

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 24 Nisan 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın