Namaz


Tekbir Nedir ?

Tekbir Nedir ?

Tekbir Nasıl Alınmalıdır,Tekbir Nedir ? Allah (c.c.) “O, kıyam ettiğin (namaza kalktığın) zaman seni görendir,”  buyurmuştur. Kişi tekbir almak suretiyle Allah’ın en büyük olduğunu diliyle..
Namaz16 Ekim 2015
Namaza Niyet Etmek Nedir ?

Namaza Niyet Etmek Nedir ?

Namaza Nasıl Niyet Edilir,Namaza Niyet Etmek Nedir ? Niyet:  Böylesine mühim bir ibadeti yerine getirmeye karar veren mü’min, bütün kalbiyle ve cismiyle Allah’ın huzuruna çıkarken..
Namaz15 Ekim 2015
Kıbleye Dönmek

Kıbleye Dönmek

Kıbleye Dönmek Neden Önemlidir Yeryüzünde tüm inananların aynı anda aynı tarafa yönelmesi, onları tek bir vücut ve tek bir kalp haline getirmeyi amaçlamaktadır. Namazda Allah’a..
Namaz14 Ekim 2015
Namaz Nedir ?

Namaz Nedir ?

Namaz Nedir ? NAMAZ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER Allah’ın varlık ve birliğini bilip kabul ettikten sonra gelen farzların en büyüğü ve önemlisi namazdır. İman esaslarını kabul..
Namaz12 Ekim 2015
Hacet namazı ve duası

Hacet namazı ve duası

HACET NAMAZI VE DUASI Lâ ilâhe illellâhül halîmül kerîm* Sübhânellâhi rabbil arşil azıym* Elhamdü liilâhi rabbil âlemîn* Es’elüke mûcibâti rahmetike ve azâime mağfiratike vel ğanîmete..
Dilek Duaları, Namaz1 Haziran 2014
Bayram Namazı Hakkında

Bayram Namazı Hakkında

Bayram Namazı Hakkında Bayramlar ülkemizde büyük bir çoşku ve sevinç içinde kutlanılır . Ülkemizde Milli ve Dini olmak üzere iki türde bayramlarımız vardır. Dini bayramlar..
Namaz27 Mayıs 2014
Yatarken okuyacağımız dualar

Yatarken okuyacağımız dualar

YATARKEN OKUNACAK DUALAR Bismikellâhümme ahyâ ve emûtü* Yatarken okuyacağımız dualar Manası: “Allah’ım! Senin ismini anarak ölürüm, yine senin ismini anarak dirilirim.” “Rasulü Ekrem Efendimiz (s.a.v.) yatağına..
Dini Bilgiler, Dualar, Namaz26 Mayıs 2014