Dini Günler


Kurban Nedir ?

Kurban Nedir ?

KURBAN Kurban, hicretin ikinci yılında vacip kılınmıştır. Sadaka-i fıtır ve­ren her müslüman, kendi vücuduna bedel olarak, kurban olması ca­iz olan bir hayvanı kesmek mecburiyetindedir. Kurban..
Dini Bilgiler, Dini Günler18 Kasım 2014
Kadir gecesi okunacak dua

Kadir gecesi okunacak dua

KADİR GECESİ OKUNACAK DUA Allâhümme inneke afüwün kerimün tühıbbül af- ve fa’fü annî* Kadir gecesi okunacak dua Manası: “Allah’ım! Muhakkak sen affedicisin ve af-fetmeyi de seversin,..
Dini Bilgiler, Dini Günler25 Mayıs 2014
Hıdırellez ne zamandır kutlanıyor ?

Hıdırellez ne zamandır kutlanıyor ?

Hıdırellez ne zamandır kutlanıyor ? İnanışa göre iyileri mükafatlandırıp, kötüleri cezalandıran, zorluklarda yardımcı olan ve bolluğa kavuşturan Hızır’ın İlyas peygamberle buluştuğu 6 Mayıs, bir bayram..
Dini Günler5 Mayıs 2014
Hıdırellez Duası Nasıl Edilir

Hıdırellez Duası Nasıl Edilir

Hıdrellez Duası Nasıl Edilir Hıdırellez hazırlığı nasıl yapılır,Hıdırellez Duası Nasıl Edilir,Hıdırellez nedir? Ne zaman kutlanır? Hıdırellez akşamı neler yapılır? Hıdırellezde nasıl dilek dilenir? Allahümme Rabbühü ya halkalhalas Muhammedin Resulullah Yetiş imdadıma ya..
Dini Günler, Dualar, Faydalı Dualar5 Mayıs 2014
Hıdırellezde nasıl dilek dilenmelidir ?

Hıdırellezde nasıl dilek dilenmelidir ?

Hıdırellezde nasıl dilek dilenir ? Hıdırellez hazırlığı nasıl yapılır,Hıdırellez Duası Nasıl Edilir,Hıdırellez nedir? Ne zaman kutlanır? Hıdırellez akşamı neler yapılır? Hıdırellezde nasıl dilek dilenir? Hıdırellez nedir ? Hıdrellez), Türk dünyasında kutlanan mevsimlik bayramlardan..
Dini Günler5 Mayıs 2014
Yağmur Namazı

Yağmur Namazı

YAĞMUR (İSTİSKA) NAMAZI İstiska, su istemek demektir.Dini ma’nâda ise, toprağın feyizli ve bereketli yağmurlarla doyması ve sulanması için Cenâb-ı Haktan yağmur dilemek, bol yağmur istemek..
Dini Günler, Namaz22 Mart 2014
Allahın Sevdiği İki Kelime

Allahın Sevdiği İki Kelime

Subhânallâhi ve bihamdihî. Subhânallâhil’azıym. Ma’nâsı: “Allâhü Teâlâ’yı teşbih ederim, hamd O’na muhsusdur. Azim olan Allah’ı teşbih ederim” demektir. İzah: Subhân: “Noksan sıfatlardan tenzih etmek, uzak..
Dini Günler21 Mart 2014
Kandil Gecesi

Kandil Gecesi

Kandil Gecesi Sevgili Peygamberimiz Hadîs-i Şeriflerinde şöyle buyuruyor: “Evlerinizde çok çok Kur’ân-ı Kerîm okuyunuz. Zira Kur’ân okunmayan evde hayır az, şer çok olur. O ev..
Dini Günler12 Ocak 2014
Kurban Bayramı

Kurban Bayramı

Kurban Bayramı Kurban Bayramı’nı,her yıl hac ibadetini yerine getiren yüzbinlerce mümin kardeşimizle billikte vecd ve huzur içinde idrak ederiz ve mübarek bayramın bütün islam dünyası..
Dini Bilgiler, Dini Günler1 Aralık 2013
Aşure Orucu

Aşure Orucu

Aşure Orucu Aşure orucu nedir,Aşure orucu nezaman ve nasıl tutulmalıdır,Aşure orucu tutarken okunacak dualar nelerdir ? Aşure orucuna gelince: Efendimiz (sas) Hazretleri, Medine’yi teşriflerinde Yahudilere..
Dini Bilgiler, Dini Günler13 Kasım 2013
Muharrem Ayı

Muharrem Ayı

Muharrem Ayı Muharrem ayı nedir,Muharrem ayı ne zaman başlar,Muharrem ayında okunacak dualar nelerdir ? Muharrem ayı, 12 ayın içerisinden seçilerek hicri senenin birinci ayı olmaya..
Dini Bilgiler, Dini Günler13 Kasım 2013
Aşure Duası

Aşure Duası

Aşure Duası Aşure Duası Nedir ? Aşure duası ne zaman okunur ? Aşure duası nasıl okunmalıdır ? Aşure günü okunan bu du sayesinde kişi sene..
Dini Bilgiler, Dini Günler13 Kasım 2013
İmam-ı Azam

İmam-ı Azam

Ameli Mezheplerin Kurucuları İMAM-I ÂZAM: Gerçek adı Nu’man, Babasının adı ise Sabittir. Hicrî 80 tarihinde Küfe’de hayata gelmiş ve 150 senesinde vefat eylemiştir. Kabri Bağdat’da..
Dini Günler6 Kasım 2013