Dini Bilgiler


Ezanı İşiten Kimsenin Yapacakları

Ezanı İşiten Kimsenin Yapacakları

Ezanı İşiten Kimsenin Yapacakları Nelerdir ? Ezanı işiten müslümanlar neler yapmalıdır,Ezan okunurken yapılmaması gerekenler nelerdir ? 1-Ezanı işiten, müezzinle birlikte içinden ezan lâfızlarını tekrar eder...
Dini Bilgiler31 Ocak 2015
Kamet Nedir

Kamet Nedir

Kamet Nedir ? KAMET HAKKINDA Kamet de ezan gibidir. Onda olduğu gibi abdestli, ayakta, kıbleye dönülerek, yürüme ve konuşma olmaksızın okunur. Kamet, ezandan farklı olarak..
Dini Bilgiler30 Ocak 2015
Ezan Nedir

Ezan Nedir

Ezan Nedir ? EZAN HAKKINDA Ezan sözlükte; haber vermek, duyurmak, bildirmek demektir. Terim olarak, farz namazların vakitlerini bildiren özel sözlerden ibaret bir îlan şeklidir. Bir..
Dini Bilgiler29 Ocak 2015
Teyemmümü Bozan Şeyler Nelerdir

Teyemmümü Bozan Şeyler Nelerdir

Teyemmümü Bozan Şeyler Nelerdir ? TEYEMMÜMÜ BOZAN ŞEYLER 1-Abdest ve guslü bozan her şey teyemmümü de bozar. 2-Teyemmümü mübah kılan özrün kalkması. Meselâ düşmanın gitmesi,..
Abdest, Dini Bilgiler28 Ocak 2015
Teyemmümün Sünetleri Nelerdir

Teyemmümün Sünetleri Nelerdir

Teyemmümün Sünetleri Nelerdir ? TEYEMMÜMÜN SÜNNETLERİ 1- Namaz için temizlenmeye niyet edip besmele çekmek. 2- İki   eli, parmakları açık haliyle temiz toprağa vurup ileri-geri çekmek...
Abdest, Dini Bilgiler27 Ocak 2015
Teyyemmümün Farzları Nedir

Teyyemmümün Farzları Nedir

Teyyemmümün Farzları Nedir ? TEYEMMÜMÜN FARZLARI 1-Niyet etmek. 2-İki elin iç kısımlarını temiz toprağa veya toprak hükmünde bir şeye sürüp yüzü sıvazlamak. Elleri ikinci defa..
Abdest, Dini Bilgiler26 Ocak 2015
Teyemmüm Nedir

Teyemmüm Nedir

Teyemmüm Nedir ? TEYEMMÜM Sözlükte “kastetmek” demek olup su bulunmadığında veya bulunduğu halde kullanılamadığı takdirde, temiz olan toprağa abdest veya gusül niyetiyle elleri sürüp, yüzü..
Abdest, Dini Bilgiler25 Ocak 2015
Kadınların Özür Kanı Nedir

Kadınların Özür Kanı Nedir

Kadınların Özür Kanı Nedir ? Özür Kanı (İstihâza) Rahmin iç taraflarında bulunan bir damardan hastalık sebebiyle aybaşı veya lohusalık süresi dışındaki zamanlarda akan kana özür..
Dini Bilgiler23 Ocak 2015
Hendek Savaşı

Hendek Savaşı

HENDEK SAVAŞI Uhud muharebesinden kısa da olsa bir üstünlük elde edebilen müşrikler bundan hayale kapılarak alenen suikasd ve tertiplere baş­ladılar, Reci’ ve Bi’ri Maun tertipleri..
Dini Bilgiler21 Kasım 2014
Uhud Savaşı

Uhud Savaşı

UHUD SAVAŞI Bedir muharebesinde ağır yenilgiye uğrayan Mekkeli puta tapı cılar bunun intikamını almak için yeni bir sefer düzenlediler. Be- dir’den 13 ay sonra 200’ü..
Dini Bilgiler20 Kasım 2014
Bedir Savaşı

Bedir Savaşı

BEDİR SAVAŞI Bir taraftan Batnı nahlede öldürülen Amrin intikamını almak di­ğer taraftan Şam seferinde dönmekte olan Ebu Süfyan’ın getirdiği kervanı korumak üzere Mekke müşriklerinin tertipledikleri..
Dini Bilgiler19 Kasım 2014
Kurban Nedir ?

Kurban Nedir ?

KURBAN Kurban, hicretin ikinci yılında vacip kılınmıştır. Sadaka-i fıtır ve­ren her müslüman, kendi vücuduna bedel olarak, kurban olması ca­iz olan bir hayvanı kesmek mecburiyetindedir. Kurban..
Dini Bilgiler, Dini Günler18 Kasım 2014