Dilek Duaları


Hacet namazı ve duası

Hacet namazı ve duası

HACET NAMAZI VE DUASI Lâ ilâhe illellâhül halîmül kerîm* Sübhânellâhi rabbil arşil azıym* Elhamdü liilâhi rabbil âlemîn* Es’elüke mûcibâti rahmetike ve azâime mağfiratike vel ğanîmete..
Dilek Duaları, Namaz1 Haziran 2014
Bebek Hastalıklarında Okunacak Dua

Bebek Hastalıklarında Okunacak Dua

Bebek Hastalıklarında Okunacak Dualar Nelerdir ? Bebek hastalıkları hiçbir ailenin arzu etmediği ama hepimizin başına gelen durumdur. Bu hallerde bazen anneler bebeklerinin hastalığı uzun sürerse..
Dilek Duaları29 Mayıs 2014
Adem Aleyhisselamın Duası Nasıldır

Adem Aleyhisselamın Duası Nasıldır

Adem Aleyhisselamın Duası Nasıldır ADEM ALEYHİSSELAM’IN DUASI Adem Aleyhisselam cennetten çıkarılınca Rabbine şu şekilde duada bulunuyordu: Rabbena zalemnâ enfüsenâ ve in lem tağfir lenâ ve..
Dilek Duaları10 Şubat 2014
İsmi Azam Duaları Nelerdir ?

İsmi Azam Duaları Nelerdir ?

İSM-İ A ZAM DUALARI İsm-i A’zam’ların hangisi olursa olsun dua edileceği vakit onlar okunarak başlanırsa, duanın kabul olmasına vesile olur. Peygamberimiz (s.a.v.)’in öğrettiği İsm-i A’zamlardan..
Dilek Duaları28 Ocak 2014
Sevgilin ile evlenmek için

Sevgilin ile evlenmek için

Sevgilin ile evlenmek için dua İnsanoğlunun başı dara düştüğünde  duaya sarıldığı gibi nimete, isteklerine kavuşunca, duaya sarılmaktayız, Yüce Rabbimizi hep aklımızda tutmamız kulluğumuzun gerekliliklerinden biridir...
Dilek Duaları, Dualar17 Ekim 2013
Ev almak için dua

Ev almak için dua

Ev almak için dua nasıl edilir ? Mal ve mülk sahibi olmak her insanın Allahtan dileyeceği dileklerden birisidir.Herinsan başını sokacak bir evi olsun ister.Ev almak..
Dilek Duaları, Genel29 Nisan 2013
İstiskâ (Yağmur Duası) Namazı

İstiskâ (Yağmur Duası) Namazı

İstiskâ (Yağmur Duası) Namazı Kuraklık şiddetli olduğu zaman, insanlar ve hayvanlar yağmura fazla ihtiyaç duyduklarında Müslümanlar, Yağmur Dua- sı’na çıkarlar.Yağmur Duası’na çıkmadan önce imam, insanlara..
Dilek Duaları, Namaz29 Mart 2013
İmanda Vesvese Duası

İmanda Vesvese Duası

İMANDA VESVESE DUASI Îmânî konularda vesveseye mâruz kalan biri şu duaları okur: “Eûzü billahi mine’ş-şeytâılirracîm ve min fitnetihî.” İmanda Vesvese Duası ANLAMI: “Kovulmuş şeytandan ve..
Dilek Duaları, Faydalı Dualar21 Mart 2013