Abdest


Boy Abdesti

Boy Abdesti

Boy Abdesti Boy abdesti nedir,Boy abdesti nasıl alınır,Boy abdesti ne zaman alınmalıdır,müslüman bir kişinin bunları mutlaka bilmesi gerekmektedir. SORU: Guslün farzı kaçtır ve nelerdir? CEVAP:..
Abdest5 Kasım 2013
Kadr Suresi

Kadr Suresi

Kadr Suresi Abdest aldıktan sonra okunmalıdır. (Inna enzelnâhü fileyletil Kadri — Ve mâ edrâke mâ leyletül Kadri — Leyletül kadri hayrun min elfi şehrin —..
Abdest, Sure'ler5 Kasım 2013
Abdest Alırken Okunacak Dualar

Abdest Alırken Okunacak Dualar

ABDEST DUALARI Abdeste başlarken önce niyet edilir, sonra eûzü- besmele çekilir. Sonra da her bir âzayı yıkarken şu dualar okunur: •  Elleri Yıkarken: Elhamdü lillâhi’llezî..
Abdest2 Nisan 2013
Abdest Nasıl Alınır ?

Abdest Nasıl Alınır ?

ABDEST NASIL ALINIR? Abdestin farz, sünnet ve âdâbını bu şekilde gör dükten sonra, tertip ve usûlüne uygun bir abdesti nasıl alacağımızı görelim: – Abdest almaya..
Abdest2 Nisan 2013
Abdest Nedir ?

Abdest Nedir ?

Abdest Hakkında Bilmemiz Gerekenler Su ile yapılan, yüzü, kolları ve ayakları yıkamak ve başı da meshetmekten ibaret olan, görünüşte maddî, gerçekte mânevî bir temizliktir. Abdesti,..
Abdest30 Mart 2013
Abdest nasıl alınır ?

Abdest nasıl alınır ?

Abdest nasıl alınır? Abdest almaya başlamadan önce, kirli olan yerlerin kirleri giderilir. Mümkünse Kıbleye karşı, suyun döküldüğü yerden biraz yükseğe oturulur. Kollar dirseklere kadar sıvanır...
Abdest28 Mart 2013