Cinsel Bilgiler

yorumsuz
2.097 views

CİNSEL BİLGİLER

Cinsel mutluluğa geçmeden önce insan vücudunun ana­tomisine kısaca da olsa değinmek istiyoruz. Cinsel yönden kadın ve erkek vücudu özellikle cinsel organları farklı özellik­lere sahiptir. Önce erkek vücudunun anatomik yapısını ve cinsel organlarını inceleyelim.

ERKEK VÜCUDUNUN ANATOMİK GELİŞİMİ

Doğumdan ergenlik çağına değin uzanan dönemde, cinsel organlar önemli bir gelişim göstermezler. Öte yandan 12 ile 17 yaşları arasında erkek cinsel organlarında ayırt edilebilir bir ge­lişme olur ve bu ilk meni boşalmasıyla sonuçlanır. Gene bu dönemde penis altında kasık kılları adı verilen kılların gelişme­ye başladığı da görülür. Tüm bu belirtiler kişinin cinsel organ­larının olgunlaştığını gösterir. Ergenlik çağındaki erkekte ilk vücut değişimi gelişimi avret organında kıllanmayla ortaya çı­kar. Erkekler için ilk cinsel belirti ilk boşalma ile gerçekleşir. Başlangıçta boşalma sonucu herhangi bir sperm hücresi gö- rülmeyip yalnızca prostat bezinin ürettiği bir sıvı çıkabilir.

Ergenlik çağında vücut hızla gelişir. Omuzlar kalçaların­dan daha geniş olur. Göğüs çok değişik boyutlarda genişler. Ayrıca kol, bacak ve omuzlardaki kaslar güçlenir ve daha bir belirginleşir. Kasık kılları daha yoğan ve baş kısmı göbeğe doğru uzanan bir üçgen biçiminde büyür. Bu sırada koltukaltlarında da kıllar çıkmaya başlar. Aynı zamanda bazı erkek­lerde göğüs kılları belirir. Genel olarak erkekler dişilerden daha kıllıdır ve yüz kılları da düzenli tıraşlarla sakal haline dönüşür. Cinsel organlar büyürken aynı zamanda gırtlak da genişler. Sonuç olarak erkek kadından daha güçlü ve kalın bir sese sahip olur.

 

Kaynak:

İslama Göre Evlilik ve Cinsel Hayat

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 1 Nisan 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın