Büyü

yorumsuz
1.367 views

Büyü ve Büyü Nedir ?

Doğa üstü güçlerle insanların etkilenip yönlendirilmesi olayına büyü denir. Büyü gizli öğretiler ve metodlarla elde edilen, olağanüstü kuvvetleri olan bir sanattır. Bazı büyülerin sevgi,nefret,iyilik,kötülük gibi kalplere; ağrı ve hastalık gibi bedenlere etkileri vardır.
Bazı büyülerde büyücüler nesne büyüsünün tekniklerini ve eşyalarını kullanırlar. Çoğunlukla kişinin bedeninden saç ve tırnak gibi malzemeler kullanılır. Kişinin sürekli dokunduğu giysi ve benzeri nesnelerde kullanılabilinir.

Kara büyüde kötü güçlerle bağlantı kurmak, büyü de ise bunlardan kurtulmak söz konusudur. Büyü aslında sihre dayalıdır. Ancak sihrin en alt kademesindedir. Sihrin ilk şeklidir reçeteleri formülleri vardır.

Büyü Yapmak

Büyü yapan kişiye büyücü denir. Büyücülük, sihrin en alt sıralarında hareket eder, pratiktir ve pratik olduğundan amaçları ve uygulamaları ile tümden dünyasaldır. Bir metafiziği yoktur.

Büyü formüllere dayanır, sihirde öyle ancak sihrin amaçladığı doğal, evrensel güçlere hükmetmek, bunları sihirbazın (Magus) yararına kullanmak, bunların sayesinde evrensel bağlantılar kurmaktır. Büyücü başkalarının iyiliği veya kötülüğü için uğraşır, sihirbaz sadece kendini ve elde edebileceği aşamaları düşünür.

Büyü,Büyü Nedir,Büyü Yapmak
Büyü,Büyü Nedir,Büyü Yapmak

Büyü,Büyü Nedir,Büyü Yapmak,Büyü Yapmak günahmıdır,En etkili büyüler nelerdir,Kara büyü,Aşk büyüsü,Büyücü nedir,Büyü hakkında bilmek istedikleriniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 2 Ağustos 2012

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın