Boğa Burcu

yorumsuz
1.698 views
İSLAMDA BURÇLAR

Boğa Burcu

Güneş Boğa burcuna 21 Nisanda girer ve 21 Mayıs tarihi­ne kadar kalır. Bu burcun yıldızı Zühre, tabiatı topraktır. Boğa burcunun dostu Yengeç burcudur. Tabiatı toprak olanlar tabi­atı su olanlarla çok yakın ve samimî birer dost olurlar

Bu burcun tesiri altında doğanlarda en göze çarpan nokta aşın derecede inatçı olmalarıdır. Onlar inatlarında bazan ha­yatlarını bozacak kadar ileri giderler» Maziye ve mevcut kıy­metlere bağlılıkları fazladır. Her şeyin olduğu gibi kalmasını isterler. Sabırlıdırlar, Tâyin ettikleri hedefe ulaşmak hususunda her türlü güçlükler karşısında sebat etmesini bilirler.

Boğa Burcu

İhtiyatlı, vefakâr ve sebatkârdırlar. Kendilerinde takip fikri çok yüksektir. Bir işe başladılar mı sonunu almadan ellerinden bırakmazlar Ekseriyetle güzel yüzlü olurlar. İçlerinden bazıla­rı egoisttirler. Bu burcun tesirinde doğanlar çok kere oburluk derecesinde boğazlarına düşkün olurlar. Boğa burcunun tesiri altında doğmuş kadınlar umumiyetle kavgacı ve kıskanç olur­lar. Fakat güzel oldukları için her zaman sevimlidirler. Evlen­dikleri zaman kadın veya erkek iyi bir hayat arkadaşı olurlar. Yalnız eşleri onlann sabrını tüketmemek ve yaşayış tarzlarına müdahale etmemek şartıyla. Talihlileri her zaman kendilerine yar olmaz ama, inad ve sebatları onları müşkül durumlardan kurtarır. Fakat yine de kendilerini tehlikeli maceralara atmak­tan çekinmezler. Güzel sanatlara karşı istidatları fazladır. Gir­dikleri her hangi bir sanat şubesinde büyük muvaffakiyetler kazanırlar. Çünkü yaratılışları onları sanata ve bilhassa ressam­lığa veya heykeltıraşlığa sevk eder. Konuşkan değildirler. Her hangi bir mecliste ilk olarak söze başlamadan önce çekinirler. Başkalarının söyledikleri sözlere cevap vermeyi tercih ederler. Sıkılgan olmamakla beraber pek de girgin sayılmazlar. Ama sevdikleri insanlar arasında güzel konuşur ve neşelenirler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 10 Ekim 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın