Bebek Sağlıklı Doğsun Diye Edilecek Dua

yorumsuz
1.044 views

Bebek Sağlıklı Doğsun Diye Edilecek Dua Nedir

Bebeklerin sağlıklı doğması için aileler tıbbi yollardan yararlanırken bunların yanında bebekleri için dualarda okurlar. Tek istedikleri bebeklerinin sağlıklı olmasıdır. Bu süreç onlar için hem heyecanlı hem de korku dolu olmaktadır.

Bebeğin Sağlığı İçin Okunması Gereken Dualar

Bebeklerinin sağlıklı ve güzel yüzlü olmasını isteyen aileler Yusuf suresini okumalıdır. Bebeğinin ahlakının güzel ve düzgün olmasını isteyen anne İnsan-İbrahim Suresini okumalıdır. Anne hamileliği süresince 71 adet Enbiya Süresi okumalıdır. Bebek doğduktan sonra anne doğumun 36. günü Enbiya Süresini okumalıdır.

Bebeğin sağlıklı doğması ve doğduktan hemen sonra herhangi bir ateşli hastalığa yakalanmaması için Âli İmran Suresi okunmalıdır. Bu duaların yanında Yasin suresi de bol miktarda okunmalıdır. Bebeğiniz doğduktan sonra dini bilgiler yönünden bilgili bir kimse çağrılmalıdır. Gelen bu kişi bebeğin sağ kulağına ezan, sol kulağına ise kamet okumalıdır. Bebeğin sağlıklı olması için Allah’a dualar edilir ve dini merasim tamamlanır. Bir anne bebeğinin sağlıklı ve güzel huylu olmasını istiyorsa  “Ya Mukit” ismini boş bir kaba okuyacak. Daha sonra bu kaptan çocuğuna su içerecek. Bunun neticesinde inşallah çocuk kötü huyunu bırakacaktır. Bu duaların yanında Terfice ve Tüncina hatimleri de yapılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın