Bebeğin Sağlıklı Doğması İçin Okunacak Dualar

yorumsuz
24.784 views

Bebeğin Sağlıklı Doğması İçin Okunacak Dualar Nelerdir ?

Anne ve babalar hamilelik döneminde gerekli olan tıbbi bakımların hepsini yaptırmalarına rağmen yine de içlerinde hep bir şüphe taşırlar. Bunun yanında içlerinden bebeğin sağlıklı doğması için dualar ederler. Hatta bununla yetinmeyip çevresindeki insanlardan da bebeğin sağlıklı doğması için dualar etmelerini isterler. Bu durum kişide ruhsal olarak bir rahatlama yapmaktadır.

Bebeğin Sağlıklı Doğması İçin Yapılması Gereken Dualar

Bebeğin sağlıklı doğması için duaların başında Ali İmran Suresi gelmektedir. Bu duayı perşembe ve cuma akşamları okuyun. Bu duanın yanında 141 defa da salavat getirmeniz iyi olacaktır. Namaz kıldıktan sonra el karnın üzerine konur ve salavat getirilir. Sabahları bal yemek iyi gelecektir. Aç karnınıza üzerine Ayetel Kürsi okuduğunuz elmayı yiyiniz.

Bebeğin sağlıklı doğması için dualar yaparken her zaman abdestli olmaya özen gösterin. Mümkün olduğunca Kur-an okuyun ve dinleyin. Namaz kıldıktan sonra 34 defa Allahuekber, 33 kere Emhamdulillah ve 33 adet de Subhanallah denilmelidir. Bebeğin sağlıklı doğması için dualar arasında Yasin de bulunmaktadır. Bir nara 40 adet Yasin okuyun ve onu yiyin veya 40 gün boyunca ve 40 defa bu duayı okuyup narı yiyin. Bebeğin sağlıklı doğması için duaları kadın hamilelik dönemi boyunca okumalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın