Bebeğin Sağlığı İçin okunması Gereken Dua

yorumsuz
1.922 views

Bebeğin Sağlığı İçin okunması Gereken Dualar Nelerdir ?

Sağlıklı bir hamilelik ve bebek sağlığı için dualar anne adayında bir rahatlama yapmaktadır. Anne bebek sağlığı için dua yaptığı zaman kendisini rahat ve huzurlu hissetmektedir. Bunun içinde doğum gerçekleşene kadar anne dualarına devam eder.

Bebeğin Sağlıklı Olması İçin Dua

Bebek sağlığı için dualardan bir tanesi de elmaya 40 kere Yunus duasının okunmasıdır. Kılabilirseniz 40 gece boyunca namaz kılın. Kadın hamilelik dönemi boyunca bir kere de olsa Kur-anı baştan sona okumalı. Her gün düzenli olarak sabah namazından sonra İhlâs ve Kadir Surelerini okuyun. Her gün günde 140 kere salâvat getirmeyi unutmayın. Namaz kıldıktan sonra 70 kere estağfirullah deyin ve tövbe edin. Kırk gün boyunca her gün besmele çekilmiş kuru üzüm yemelisiniz.

Bebek sağlığı için dualarınıza İhlâs ile devam edin. Bebeğinizin hareket ettiğini hissettiğiniz an elinizi karnınızın üzerine koyup İhlâs duasını okuyun. Allah’ı düşünün ve namazınızı devamlı vaktinde kılın. Her zaman Allah’ı zikredin. Bebek sağlığı için dualar yanında anne ve baba bebek doğmadan önce onunla konuşursa doğumdan sonra bebek bu seslere aşina olacağı için bebek ile kurulacak bağ o derecede sağlam olacaktır. Bebek sağlığı için dualar huzur ve mutluluk yanında insana manevi bir güç de vermektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın