Allahümme Salli ve Barik Duası’nın Manası

yorumsuz
338 views

ALLÂHÜMME SALLİ VE BÂRİK – RABBENA

Allâhümme salli alâ Muhammediv ve alâ âl-i Muhammed. Kemâ salleyte alâ ibrâhime ve alâ âl-i İbrahim, İnneke Hamîdüm Mecîd.

Manâsı: “Ey Allah’ım/ (Peygamberimiz Hz.) Muhammed (S.A.V.)’e ve O’nun âline salât et. İbrahim (A.S.)’e ve âline salât ettiğin gibi,şüphe yok ki, sen Hamîdsin,(öğülmüş yalnız şensin), Mecîdsin (Şan ve şeref sahibi yalnız sensin).

Allâhümme bârik alâ Muhammediv ve alâ âl-i Muhammed. Kemâ bârekte alâ ibrâhime ve alâ âl-i ibrâhim. İnneke Hamîdüm Mecîd.

Manâsı: “Ey Allah’ım! Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’e ve O’nun âline mübarek eyle. İbrahim (A.S.)’e ve âlini mübarek eylediğin gibi! Şübhe yok ki, sen öğülmüşsün, öğülmeye lâyık, şân ve şeref sahibi yalnız sensin.’’

Rabbena âtinâ fiddünyâ hasenetev ve fıl’âhireti hasene  tev ve kınâ azâben’nâr.

Ma’nâsı: “Ey Rabbimiz! Bize dünyada iyilik ve güzellik ver. Âhirette de iyilik ve güzellik ver. Ey merhamet edenlerin en merhametlisi (olan Allah’ım).”

Rabbenağfırlî ve livâlideyye ve lilmü’miniyne yevmi’ ye kûmül hisab. Birahmetike yâ Erhamerrahimîn.

Allahümme Salli ve Barik Duası’nın Manası

Manâsı: Ey Rabbimiz, (herkesin) hesabı görülecek olan kıyamet gününde, (o dehşetli günde) beni, annemi, babamı ve müzminleri bağışla. Rahmetinle bizi cehennem azabından koru.”

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Nisan 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın