Ağlayan çocukların ağlamaması için dua

yorumsuz
43.852 views

Ağlayan çocuklar için dua

Bebeklerin ve ufak çocukların ağlamaları bazen sebepsiz yere olabileceği gibi, çocuk yahut bebek nazar gibi durumlarda muhtemeldir. Bildiğiniz gibi nazarın hadisi şeriflerde hak olduğu çokça zikredilmektedir.

Sebepsiz yere ağlayan çocuklar ve bebekler  için gece yatırılmadan önce Kuran-ı Kerim’den Beled suresi (90. Sure) çokça okunmalıdır. Bunun dışında bu sure temiz bir kağıda yazılıp kundağına yada giysisine iliştirilirse rahat uyuması umud edilir.

Beled Suresi Türkçe Meal

1- Hayır; bu şehre yemin ederim, 2- Ki sen, bu şehirde oturmakta iken, 3- Babaya ve doğan-çocuğa da. 4- Andolsun, Biz insanı bir zorluk içinde yarattık. 5- O, hiç kimsenin kendisine asla güç yetiremeyeceğini mi sanıyor? 6- O: “Yığınla mal tüketip-yok ettim” diyor. 7- Kendisini hiç kimsenin görmediğini mi sanıyor? 8- Biz ona iki göz vermedik mi? 9- Bir dil ve iki dudak? 10- Biz ona ‘iki yol-iki amaç’ gösterdik. 11- Ancak o, sarp yokuşa göğüs germedi. 12- Sarp yokuşun ne olduğunu sana öğreten nedir? 13- Bir boynu çözmek (bir köleye özgürlük vermek)tir; 14- Ya da açlık gününde doyurmaktır, 15- Yakın olan bir yetimi, 16- Veya sürünen bir yoksulu. 17- Sonra iman edenlerden, sabrı birbirlerine tavsiye edenlerden, merhameti birbirlerine tavsiye edenlerden olmak. 18- İşte bunlar, sağ yanın adamlarıdır (Ashab-ı Meymene). 19- Ayetlerimizi inkar edenler ise, sol yanın adamlarıdır (Ashab-ı Meş’eme). 20- “Kapıları kilitlenmiş” bir ateş onların üzerinedir.

اَُعيِ ذُكَ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

“Üîzüke bi kelimâti’llahi-t-tâmmeti min külli şeytanin ve hâmmetin ve min külli aynin Lâmmetin.”

Ağlayan çocuklar için dua

 : Bizler kulluk görevimizi Allaha dualar ederek duygu,düşüncelerimizi ve isteklerimizi Yüce Allah’ımızla paylaşır, ondan dular vasıtasıyla yardım isteriz

Rasûlullah (s.a.s.) şöyle buyurdu:”AllahTeâla hazretleri diyor ki: Kulum, hakkımda nasıl bir zan yürütürse ben öyleyimdir. O, beni anınca ben onunla beraberim. O beni içinden geçirirse, ben de onu içimden geçiririm. O, beni bir cemaat içerisin­de anarsa, ben de onu, onunkinden daha hayırlı bir cemaatte anarım. O, bana bir karış yaklaşırsa, ben ona bir arşın yaklaşırım. O bana bir arşın yaklaşırsa, ben ona bir kulaç yaklaşırım. O bana yürüyerek gelirse ben ona koşarak giderim” (Buhari, Tevhid 50, VIII/212; Müslim, Zikr2, (2675), 111/2061).

Ağlayan çocukların ağlamaması için dua tıklayınız..Dua ile Rabbimizden bir şeyler istemenin yanı sıra, istediğimiz şeylerin gerçekleşmesi için elimizden gelenleri de yapmalıyız.

Ağlayan çocukların ağlamaması için dua

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 1 Kasım 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın