Abdest Almak

yorumsuz
311 views

Abdest Almak

Allah’a ibadetlerden en önemlilerinden biri namaz kılmaktır. Namaz kılarken de bazı hususlara dikkat etmeliyiz. Bunlardan en önemlisi ise abdest alma.

Abdest Almanın Önemi

İslam’da temizlik çok önemli bir husustur. Bu yüzden genel olarak her konuda müminin temiz olması emredilmiştir. Bunlardan sağ elle temiz sol elle pis işleri yapmamız da temizliğe önemi göstermektedir. Dinimizi yaşamamız için en önemli ibadetlerden biri olan namaz kılma ibadetinde de abdest almanız gerekir. Abdest alma temizlenmemizi göstermektedir. Namaz kılarken Allah’ın huzuruna çıkarız. Allah’ın huzuruna çıkarken de temiz olmamız gerekmektedir. Bu yüzden her namazdan önce kesinlikle abdest alma işlemini yapmamız gerekmektedir.

Abdest aldığımızda vücudumuzun gün içerisinde kirlenebilen yerlerini temizlemiş oluruz. Bu sayede de Allah’ın huzuruna çıkmadan önce temizlenmiş ve ibadet etmeye hazır oluruz. Namaz kılmanın yanı sıra Kuran’ı Kerim okunurken ve dokunulurken de abdest alınmasında büyük faziletler vardır. İslam dininin kitabı olan Kuran’ı Kerim’i her elimize alışımızda abdestli olmamız çok büyük önem taşımaktadır. Bunların yanında mezarlık ziyaretleri gibi ortamlarda da abdestin alınması iyidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 13 Nisan 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın